Zahájení SAXBO za ideálních podmínek pro běh

30. dubna 2022

Nedaleko Liberce se v sobotu konala česká část 30. sasko-českých dnů orientačního běhu. Na konci bylo ve výsledkové listině celkem 844 běžců. Rodinu z Wehrsdorfu na závodě doprovázel Mitteldeutscher Rundfunk.

SAXBO 2022 - Tschechische Etappe

Na rozdíl od některých minulých akcí SAXBO se v sobotu bohové počasí ukázali v tom nejlepším světle. Při teplotách kolem 15 stupňů si četní účastníci z České republiky, Německa, Polska a dalších evropských zemí užívali jarní atmosféru v prostorném soutěžním centru. Závody v mnoha kategoriích se vyznačovaly mnoha výškovými metry a volbou trasy v okolí Ovčí hory. V hlavních kategoriích zvítězila v kategorii žen Barbora Matějková o 3 sekundy před Patricií Nieke (obě OOB TJ Turnov). V mužské kategorii zvítězil Philipp Müller (Post SV Dresden).

V souvislosti s výročím televize MDR oznámila, že se hodlá blíže zaměřit na populární a rodinné sporty. Rodinu Försterových doprovázeli během etapy. Reportáž byla následně odvysílána v MDR Sachsenspiegel.

Kromě soutěže byl připraven i bohatý doprovodný program s hromadnými sportovními aktivitami, péčí o děti v dětském orientačním běhu.

Německá etapa se uskuteční v neděli v Jonsdorfu.

Výsledky Sobota           Obrázky Facebook          Obrázky Instagram         Příspěvek MDR Sachsenspiegel